تبلیغات کلیکی و کسب در آمد لطفا کلیک کنید برای حمایت از ما

جستجو در کل مطالب این وبلاگ

در حال بارکردن…

ه‍.ش. ۱۳۸۸ مهر ۱۲, یکشنبه

آیا برای خود هیچ ارزشی قائل نیستید ؟


متأسفانه گروهی از زنان هرگز قادر نیستند خودشان را به عنوان یك “فرد” به حساب آورند و برای عقاید و نظریات خود احترامی قایل شوند . این گونه افراد همواره احساس می كنند باید در پشت شخص دیگری پنهان شوند و ترجیح می دهند هیچ گاه نظریات و عقاید خود را به طور مستقل به زبان نیاورند ، بلكه همیشه زیر نفوذ عقیدتی دیگران زندگی می كنند حتی اگر هم امتحانی را با موفقیت بگذرانند باور آن برایشان مشكل است. اكثر این زنان با وجودی كه از هوش و استعداد طبیعی و توانایی بدنی خوبی برخوردارند اما به علت ضعف شخصیتی كه دارند قادر به استفاده كردن از هوش و قدرت بدنی خود نیستند- همواره فكر می كنند هیچ نقطه مثبتی در آنها وجود ندارد. اگر از آنها بپرسند “آیا قادر هستی این كار را انجام دهی؟” با دلهره و اضطراب جواب می دهند “نمی دانم می توانم یا نه ، اما فكر می كنم كه نتوانم چنین كاری را انجام دهم”. آنها حتماً اشتباه می كنند.

این زنان در مورد قبول مسئولیت های زندگی دائماً در شك و تردید به سر می برند و دائماً برای جلب ترحم دیگران نسبت به خودشان می كوشند؛ و هنگام برخورد با مشكلات زندگی به جای پیدا كردن راه حل منطقی ، شیون و زاری راه می اندازند.

در مقابلِ این گروه از زنان ، گروهی دیگر هستند كه همیشه خود را به عنوان یك فرد به حساب می آورند و به نظریات و عقاید خود احترام می گذارند و هیچ گاه خود را پشت عقاید و شخصیت كسی دیگر پنهان نمی كنند. اگر بخواهند اقدام به انجام كاری بكنند خود شرایط موجود اطراف خود را در نظر می گیرند و بعد اقدام به انجام آن كار می كنند و از قدرت بدنی ، هوش و استعداد طبیعی خود به نحو احسن استفاده می نمایند و هرگز اجازه نمی دهند زن بودن آنها جلوی موفقیت های آنها را بگیرد. مردان را موجوداتی معادل خود به حساب می آورند و همواره به عقاید اطرافیان خود احترام می گذارند و اگر مشكلی در زندگی زناشویی آنها پیش بیاید در یك محیط مملو از صمیمیت و محبت مشكل را با شوهرشان در میان می گذارند و همیشه از منطق و عقل خود پیروی می كنند و از اعتراف به اشتباهات خود پروایی ندارند. از كمك و مساعدت به دیگران دوری نمی كنند و به راحتی اشتباهات خود و دیگران را تشخیص می دهند. اگر شما جزء زنان گروه اول هستید و قادر نیستید همانند گروه دوم باشید با مشورت با یك دوست عاقل یا یك مشاور خانوادگی به راحتی می توانید خود را اصلاح كرده و جزء گروه دوم شوید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر